Sobota 14.10.2017

TJ Sokol Ostopovice - SK Studénka 24:26 (10:12)

V sobotním zápase jsme přivítali soupeře ze Studénky. V naší obraně chyběl Honza Musil, který dostal stopku na 1 zápas kvůli obdrženým 5 žlutým kartám, v průběhu prvního poločasu se navíc zranil Tomáš Krejčík, takže jsme zbytek zápasu dohrávali v hodně kombinované sestavě. Od úvodních minut bylo utkání hodně gólově bohaté, útoky vcelku snadno přehrávali obrany, bohužel několik našich chyb způsobilo poločasový náskok Studénky o branky, tedy 10:12. V úvodu druhého poločasu se podařilo obraně získat 2 balóny a tím vyrovnat skóre zápasu. Poté až do 25. minuty vedl vždy náš soupeř, ale nám se pokaždé podařilo srovnat. Rozhodla tedy jedna akce, ze které se nám nepodařilo skórovat, soupeř naopak z protiútoku navýšil náskok a tím rozhodl. V zápase bohatém na góly tedy nakonec dokázala zvítězit Studénka 24:26.
Bohužel v tomto zápase vyhořela obrana s brankáři, kteří zéjmena v druhé půlce podali bídný výkon, naopak kluci v útoku si dokázalli, že střílet branky umí, zejména Zbyňa Tomašovič s 12 brankami byl klíčovou postavou útoku.

Sestava: Přikryl, Pospíšil - Chaloupka, Krejčík J., Krejčík T., Fanta, Šmídek - Tomašovič (12 branek), Krejčík M. (6 branek), Tuška (1 branka), Polcar J. (5 branek), Bládek

Neděle 25.10.2017

TJ Sokol Ostopovice - TJ Sokol Osek nad Bečvou 20:18 (13:10)

V posledním podzimním utkání jsme se utkali s Osekem. Od začátku jsme byli o něco lepší než soupeř, kterému se nedařilo v úvodu ve střelbě. Proto jsme si vytvořili 2-3 brankový náskok na začátku poločasu, útoku se v prvním poločasu celkem dařilo, obraně zas tolik ne, dostávala laciné branky z křídel, ale i tak to stačilo na výsledek poločasu 13:10. V druhém poločase jakoby jsme polevili, soupeř dokázal srovnat a začlo podobné drama jako v sobotu proti Studénce. Zápas rozhodly 2 technické chyby soupeře v zhruba 20. minutě poločasu, čehož jsme využili a odskočili na 2 branky. Zápas jsme pak už dohráli a nakonec vyhráli 20:18, ikdyž výkon, zejména v druhé polovině nebyl ideální.
Získali jsme tak ubojované 2 body, celkově jich máme po podzimní části 14, což nás řadí na celkové 5. místo. Díky všem, kteří se přišli podívat a podpořit nás, vážíme si toho :)

Sestava: Pospíšil, Přikryl - Musil. Krejčík J., Fanta, Chaloupka - Tomašovič (6 branek), Krejčík M. (7 branek), Polcar J. (5 branek), Tuška (2 branky), Bládek

TJ Sokol Ostopovice - Sk Autonot Jihlava 15:11 (8:5)

Starší žáci

TJ Sokol Ostopovice - SK Autonot Jihlava "A" 26:20 (13:12)

Tento víkend byl pro naše starší žáky hodně náročný, hlavně po útočníky. S Jihlavou odehráli dva zápasy za starší a jeden zápas vypomáhali v dorostu. První zápas s Jihlavou „A“ byl první poločas hodně vyrovnaný, v brance jsme začínali s Davidem (Berysem) a hned na začátku měl několik pěkných zákroků, obrana bek Lukáš (Houbička), střed Kuba a na kraji David (malý Káně). Útoku Martin, Adam a Dan chvilku trvalo, než se rozehřáli, ale pak začali hrát pěknou, rychlou házenou. Poločas jsme vyhráli 13 : 12. V druhém půli jsme začínali v brance s Matějem, který byl rozchytaný už z první půlky, kdy střídal Davida. Několika pěknými zákroky a zlepšenou hrou obrany jsme získali dostatek míčů, aby náš náskok pomalu narůstal až na konečných 26 : 20. V závěru jsme si mohli dovolit vyzkoušet v obraně posilu z mladších žáků Michala, který nás překvapil přehledem a nebojácností.

Mladší žáci

TJ Sokol Ostopovice - SK Autonot Jihlava 14:6 (8:3)

Dorostenci

TJ Sokol Ostopovice - SK Autonot Jihlava 36:16 (16:5)

Po mladších žácích nastoupili dorostenci. V brance S Karlem (Kódlem), na beku Honza (Sid), střed Kuba (Opik), kraj Tom. V útoku nastoupil Honza (Káně), David (Tuškyn) a ze starších žáků se po 10 minutách prostřídali Martin, Adam a Kuba. Od začátku zápasu bylo jasné, kdo je pánem hřiště, první půlku jsme vyhráli 16 : 5. V druhé půlce pokračovala naše exhibice dál, v útoku s dorostenci nastoupil jako třetí Dáda (malý Káně) a po 10 minutách se na zbytek druhé půle prostřídali všichni 4 útočníci, obrana Jihlavy nevěděla co s našimi útočníky dělat a skóre narůstalo, až na konečných 36 : 16.

Starší žáci

TJ Sokol Ostopovice - SK Autonot Jihlava "B" 23:10 (12:6)

Na závěr krásné neděle nastoupily starší žáci ke svému druhému zápasu, tentokrát s Jihlavou „B“. V brance tentokrát začal Matěj, na obraně doplnili Lukáše a z minulého zápasu osvědčenou posilu z mladších žáků Michala, Martin, útočnou lajnu zahájily Kuba, Dáda a Dan. Celý zápas jsme předváděli hezkou útočnou házenou zakončenou gólama a v obranné hře jsme sbírali soupeři míče. V druhé půlce bylo těžké chtít po hráčích dodržovat pokyny trenérů, jelikož jednoznačně přehrávali soupeře a dělali si doslova, co chtěli. Zápas tak skončil krásným výsledkem 23 : 10 (po poločase 12 :6 )

Všem hráčům děkujeme a přejeme mnoho zdaru do tohoto víkendu, kdy podzimní část soutěže zakončí zápasy s družstvy Humpolce. Tímto všechny zveme, přijďte hráčům fandit.