15.5.2018
Z dvojkola muži získali 2 body, ostatní víkendové výsledky

Sobota 12.5.2018

TJ Sokol Ostopovice - KNH MS Brno 16:15 (10:9)

Po týdenní pauze se náš tým představil tentokrát na domácím hřišti, v rámci dvojkola nám byla prvním soupeřem vedoucí Morávská Slavie Brno. Zápas se hrál za pěkného tepla, v prvním poločase i v slušném tempu, od začátku byl zápas velmi vyrovnaný, oba týmy se týmy střídali ve vedení, ze začátku útoky hrály lépe než obrany, ale postupem času obě obrany začaly přehrávat útoky. V našem útoku se dařilo především dvojici Mates Krejčík a David Tuška, jejich rychlost a přesná střelba dělala v první půli soupeři problémy, naší obraně dělal problémy především Martin Šafář. První půle skončila 10:9 pro nás. Druhé půle byla především velký boj, jak se soupeřem, tak i s počasím a silami. Oba týmy proto začaly střídat hráče, což vyhovovalo více nám, dokázali jsme si vytvořit slušný 3 brankový náskok a ve 20. minutě jsme vedli 15:12, dařilo se hlavně Zbyňovi Tomašovičovi. Poté ovšem přišel v útoku střelecký výpadek, když jsme za posledních 10 minut dokázali skórovat pouze jednou, soupeř toho využil a stáhl náš náskok na rozdíl jediné branky. Zhruba minutu před koncem jsme zvládli chytit trestný hod soupeře ze středu brankoviště a poté už dotáhli zápas do vítězného konce. Zvládli jsme tak porazit vedoucí celek 2. ligy a získali další 2 body do tabulky. Nutno podotknout, že celý tým předvedl solidní kompaktní výkon, bez výrazných chyb, v druhé půli nás trápila nepřesná střelba a úbytek sil, přesto jsme to zvládli a i trochu se štěstím vyhráli. Po zápase ještě proběhla menší oslava, jelikož jsem slavil 25. narozeniny, dostal jsem nečekané ledové osvěžení a menší dárek od spoluhráčů, za což moc děkuju (ještě teď mám mokro v botech :) )

Sestava: Přikryl, Pospíšil - Krejčík J., Musil, Krejčík T., Fanta, Opršál, Šmídek T. - Tomašovič (5 branek), Krejčík M. (7 branek), Polcar J., Tuška (4 branky), Bládek, Chaloupka, Šmídek D. - trenéři Vlach, Šmídek D.

Neděle 13.5.2018

TJ Sokol Ostopovice - Draken Brno 18:19 (13:11)

Druhý zápas dvojkola byl v neděli, soupeřem nám byl Draken Brno. Od začátku zápasu zhruba do 15. minuty byl zápas vyrovnaný, oba týmy se střídaly ve vedení, padaly vcelku jednoduché branky, od nás především z dálky, soupeř se trefoval hlavně z křídel, poté jsme si ale dokázali vytvořit až 4 brankový náskok, ten ale soupeř dokázal do poločasu snížit na rozdíl 2 branek, takže se do šaten šlo za stavu 13:11 pro domácí. Druhé půle nám ovšem vůbec nevyšla, kupili jsme chybu za chybou, spousta zbytečných ztrát, ať už v obraně nebo v útoku, když už jsme si vytvořili šanci skórovat (např. 2 šestimetrové hody), tak nás vychytal soupeřův brankář. Draken toho dokázal využít, obrátil skóre na svoji stranu a svoji trpělivou hrou a přesnou střelbou z křídel dotáhl zápas do vítězství. Zápas tedy dokázal vyhrát Draken a to v poměru 19:18. Zápas se rozhodl v druhé půlce, když jsme měli v útoku 2 desetiminutové střelecké výpadky, když se k tomu přičte hromada ztrát a chyb, tak z toho vzniklo pouze 5 branek v druhé půli, což nestačilo. Za zmínku stojí výkon Zbyňka Tomašoviče, který se stal nejlepším střelcem zápasu s 9 brankami. Na závěr bych chtěl poděkovat všem fanouškům, kteří přišli a podpořili všechny naše týmy. Moc si toho vážíme a těšíme se Vaši další návštěvu :)

Sestava: Přikryl, Pospíšil - Krejčík J., Musil, Krejčík T., Fanta, Opršál, Šmídek T. - Tomašovič (9 branek), Krejčík M. (5 branek), Tuška (3 branky), Polcar J. (1 branka), Bládek, Chaloupka, Šmídek D. - trenéři Vlach, Šmídek D.

Mladší žáci

TJ Sokol Ostopovice - Draken Brno "A" 4:24 (2:14)
TJ Sokol Ostopovice - Draken Brno "B" 7:7 (1:5) mimo soutěž

Starší žáci