Muži získali z domácího dvojkola 2 body, ostatní víkendové výsledky našich týmů

1.10.2018
Z venkovního dvojkola vezeme domů 1 bod

24.9.2018
Vítězný víkend pro naše týmy

22.9.2018

TJ Sokol Ostopovice - KNH MS Brno 21:12 (12:5)

V rámci oslav 30 let od postupu našich mužů do 1. ligy jsme si z neděle přeložili utkání na sobotu a utkali jsme se s Moravskou Slavií Brno. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, rychle jsme si vytvořili 2-3 brankový náskok, který jsme postupně navýšili, v 17 minutě jsme vedli 10:5, od té chvíle se hosté už neprosadili a my přidali ještě 2 branky. Hra obrany v první půli připomínala obranu z loňského roku, hra byla pozorná, agresivní a kompaktní, proběhlo několik bloků, co prošlo, tak vzadu chytil Karel Přikryl. V útoku jsme se prosazovali střelbou z křídel, popřípadě z trestných hodů ze středu brankoviště, několikrát se nám podařilo obranu soupeře vyšachovat a skórovat tak do prázdné branky. Poločas jsme vyhráli 12:5. Do druhé půle jsme nastoupili podobně jako do té první, udržovali jsme si náskok a hráli v klidu a hru si po delší době i užívali, hráli jsme sebevědomě, což šlo poznat na první pohled. Obrana i po prostřídaní hrála solidně, v útoku se dál dařilo z křídel a trestů, branku si tak vstřelili všichni naši útočníci a zápas jsme tak dotáhli do vítězného konce 21:12.
Výkon z tohoto utkání jen potvrdil zlepšení z posledních zápasů, výkon, nasazení a týmový duch, to jsme zlepšili a i proto vyhráli. V útoku se dařilo střelecky Honzu Polcarovi s 10 brankami a Matěji Krejčíkovi s 8 brankami, vzadu bych pochválil Karla Přikryla, který hlavně v druhé půli vytáhl několik oku lahodících zákroků, včetně chycené šestky. Připsali jsme si tak 2 důležité body do tabulky. I díky již zmiňované oslavě se na hřišti sešla spousta lidí, za což jsem osobně rád, a tímto poděkovat organizátorům této sešlosti, bylo příjemné se sejít, zavzpomínat a oslavit to. Díky za podporu všem !!

Sestava: Přikryl, Pospíšil - Krejčík J., Musil, Krejčík T., Fanta, Šmídek T., Opršál - Krejčík M. (8 branek), Polcar J. (10 branek), Šmídek D. (1 branka). Bládek (2 branky) - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Dorostenci

TJ Sokol Ostopovice - KNH MS Brno 22:21

V sobotu odpoledne zahájili naši dorostenci sezónu zápasem na domácí půdě a to se soupeřem z Morendy. Jelikož to byl první zápas, začalo se hrát na obou stranách trochu nervózně. Hodně zkažených střel na obou stranách a nepříliš hrající obrany. Útočnou lajnu jsme zahájili s Martinem a Adamem, kdy je na střídačku doplňovali Dádyn s Danem a pod vedením jednoho z nejlepších útočníků minulé generace Krka.
Systémy se útoku dařili vcelku dohrávat až do střeleckých pozic, jen ta koncovka nebyla moc slavná, naštěstí ani soupeř nedokázal zakončovat střelbu úspěšně. Obrana bez chybějícího Sida, kdy ho na beku nahradil Tomáš nepůsobila vůbec sehraně, dělala hodně chyb. Nutno podotknout, že nejlépe hrál na obraně nejmladší Lukáš na pravém halvovi.
I přes všechny nezdary vyzněl poločas lépe pro nás krásným 5-ti brankovým náskokem do druhé půle.

V druhé půly se zlepšila úspěšnost střelby, bohužel však na obou stranách, útoky se prodloužili a tak jich bylo o 4 méňe než v první půlce. Trenér Krk častěji střídal hráče, aby jim nedošli síly a častěji se nám podařilo zakončit střelbu gólem, byť jsme dali méně branek než v první půli, ale potřebovali jsme na to mnohem méně střel.
Obrana se bohužel v druhé půli nezlepšila, hráči nebyli schopni poslechnout pokyny druhého trenéra Médi. V druhé půli naši výhru zachránil výborně chytající Berys v bráně, kdy likvidoval jednu soupeřovu střelu za druhou. Míče se odráželi soupeři do ruk, ale excelující Berys dokázal zlikvidovat i několik střel během jediného útoku našeho brněnského soupeře. V posledních sekundách ubránil naši kasu nádherným zákrokem po střelbě soupeřového útočníka a tak jsme si mohli připsat první dva body po jednobrankové výhře a za podpory asi stovky fandících diváků. Na lavičce nás ještě podpořili Míša s Adamem, naši čerství starší žáci, leč situace nám nedovolila je nasadit do utkání, tak aspoň podporovali své spoluhráče ze střídačky.

V této sezóně nás bohužel moc zápasů nečeká, naši dorostenci odehrájí ještě další 2 utkání a naši starší žáci pouze dvě utkání za celou podzimní část. O to budeme mít více času na přípravu a pevně věříme, že i letos se nám podaří se probojovat na vrcholné akce mládeže, kdy s dorostenci budeme obhajovat loňské vítězství ze zimní ligy.

Všem hráčům děkujeme za předvedenou bojovnost, divákům za podporu a budeme se těšit na další zápasy, kdy 14. října se předvedeme na hřišti 1. NH BRNO a to jak se staršími žáky, tak s dorostenci.

Sestava:
Brána David Berka
Obrana Tomáš Šmídek, Jakub Opršál, Lukáš Lebeda, Michal Petráš
Útok Martin Živěla (8), Adam Tuška (9), David Polcar (5), Daniel Říčánek, Adam Pražák
Trenérská dvojice Krk a Méďa

Dorostenky

TJ Sokol Ostopovice - KNH MS Brno

Zápas byl přeložen kvůli zdravotním problémům hostujího celku.

Mladší žáci - 1. turnaj v Jihlavě

TJ Sokol Ostopovice - SK Autonot Jihlava 15:4
1. NH Brno - TJ Sokol Ostopovice 8:9
Draken Brno - TJ Sokol Ostopovice 10:11