Muži dovezli 4 body ze severu Moravy

6.5.2024

Sobota 4.5.2024

SK Studénka - TJ Sokol Ostopovice   15:18 (10:11)

Sestava: Přikryl, Šmídek D. - Krejčík J., Živěla, Šmídek T., Chaloupka, Sojka - Krejčík M. (11 branek), Tuška D. (6 branek), Tuška A., Polcar (1 branka), Šmídek J. - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Obrovská zkouška nás čekala o víkendu na severu Moravy. Sobotním soupeřem byla exprvoligová Studénka, která body doma jen tak nerozdává a po podzimu byla na čele druhé ligy. Zápas začal ve velmi vysokém tempu, hrálo se nahoru dolů, což samozřejmě vyhovovalo domácím a po necelých 20 minutách vedli o tři branky 9:6. Byli jsme nuceni si vzít oddechový čas a přeorganizovat naši hru, zvláště když se v útoku zranil Kuba Šmídek a hrát ve čtyřech lidech v takovém tempu prostě nešlo. Obrana změnila postavení beka z křídla na střed, což se ukázalo jako trefa do černého, od této chvíle jsme dostali pouze jednu branku z trestu do konce poločasu. Útok mírně zpomalil svoji hru a zaměřil se na dokonalé vytvoření střeleckého postu, ze kterých jsme dávali jednoduché branky. Začali jsme tedy pomalu dotahovat a na konci poločasu i překlopili skóre na naši stranu, poločas 11:10 pro Ostopovice. Úvod druhé půle jsme tentokrát nezaspali, naopak, náš brankář s obranou byl pro soupeře obrovský oříšek, za prvních 20 minut jsme dostali pouze 1 branku, opět z trestu, útok tak měl opět dostatek prostoru navýšit náš náskok, v 20. minutě jsme vedli 15:11 a zápas jsme měli ve svých rukách. Ikdyž se Studénka snažila a my jí v útoku několika zahozenými balóny z rozehrávky pomohli, dokázala pouze zkorigovat a my si připsali zasloužené vítězství 18:15!!!

Z naší strany krásné utkání, po dlouhé době byla vidět obrovská chuť a vůle vyhrát a to na každém, ať byl na hřišti nebo na lavičce. Zápas jsme nezačali nejlépe, hrát dostihy s domácími jsme zkrátka nemohli, proto přišel náš time-out, který vše změnil. Více ze hry jsme začali mít my a v laufu, ve kterém jsme byli, nás bylo těžké zastavit. Velkou pochvalu si zaslouží celý tým, ale chtěl bych vyzdvihnout pár individuálních výkonů, které vyčnívaly a rozhodly. V první řadě gólman Přikryl musel deptat soupeřící útočníky, dále oba záložníci Živěla a Tomáš Šmídek odehráli velmi povedené utkání, rychlostně i silově soupeři moc nedovolili a získali spoustu balónů, nejen v obranném pásmu, důkazem jsou pouze 2 vstřelené branky za 30 minut hry, ještě z trestů. Útok táhli dva útočníci Matěj Krejčík a David Tuška, kteří dohromady nastříleli 17 branek. Nebýt několika zbytečných ztrát na konci, mohl zápas skončit výraznějším rozdílem, ale i tak to byla z naší strany téměř dokonalá partie. Pro všechny z nás to byla vůbec první výhra ve Studénce a obrovská satisfakce. Velmi jsme si ten pocit vítězství užili jak na hřišti, v šatně a také následně v Pustějově, kde jsme přespávali.

Neděle 5.5.2024

TJ Pustějov - TJ Sokol Ostopovice   18:20 (6:12)

Sestava: Přikryl, Šmídek D. - Krejčík J., Živěla, Šmídek T., Chaloupka, Sojka - Krejčík M. (5 branek), Tuška D. (11 branek), Tuška A. (2 branky), Polcar (2 branky), Šmídek J. - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Sobotní výhru jsme chtěli potvrdit i v Pustějově. Úvod zápasu byl ještě vcelku vyrovnaný, v 10. minutě jsme vedli 4:3, pak ale obrana s brankářem navázala na sobotní výkon a vytaženou obranou rychlou na nohách nepustila soupeře do konce první půle k téměř ničemu. Útok taktéž navázal na sobotní výkon a rychlou kombinací přehrával soupeře a celkem snadno skóroval, poločas jsme jasně vyhráli 12:6. Tento výsledek nás zřejmě ukolíbal, soupeř i díky změnám v obraně a útoku během prvních deseti minut zápas srovnal, pak se nám podařilo sice skórovat zásluhou Polcara, ale i tak v 15. minutě bylo skóre 13:13 a opět tu bylo drama. Lehkost z první půle byla dávno pryč a my se sakra nadřeli na jakýkoliv gól, zvláště když se zranil další útočník Matěj Krejčík, vidina úspěchu se vzdálila. I přesto jsme se udržovali ve vedení, soupeř neustále dotahoval a byl pod větším tlakem než my. Zápas vzal do svých rukou a rozhodl David Tuška, který šikovným podstřelem a z dalšího útoku střelou z výskoku překvapil v druhé půli velmi dobře hrající obranu soupeře a my si vytvořili v ten moment luxusní 3 brankový náskok. Pustějov pak pod nedostatkem času začal riskovat, ale dokázal už jen zkorigovat výsledek na 20:18.

Asi bychom to nebyli my, kdyby jsme zápas zvládli vyhrát bez nervů až skoro do konce. Po parádní první půlce, jsme začátek druhé půlky úplně zaspali a soupeř toho dokonale využil, ztratit náskok 6 branek během deseti minut se jen tak nevidí. Ale ani toto nás překvapivě nepoložilo. Ikdyž hra obrany a útoku měla v druhé půli k ideálu daleko, stále se našly světlé momenty, které nás nakoply a my dotáhli zápas do vítězství. V tomto zápase opět pochvala pro brankáře Přikryla, který dokázal podržet v rozhodujících momentech, a také útočníkovi Davidu Tuškovi, který s 11 brankami zápas odtáhnul a jeho branky rozhodly o našem vítězství.

Domů jsme si tak odvezli překvapivé, ale zasloužené a odmakané 4 body, což nás vzhledem k vyrovnanosti tabulky posunulo na 3. místo, když ztrácíme pouze 1 bod na vedoucí duo 1. NH Brno (mají o zápas méně) a Podhorní Újezd. A právě s Podhorním Újezdem se utkáme za 14 dní na našem hřišti. Závěrem díky celému týmu za krásný zážitek, zraněným brzké uzdravení a hrstce fanouškům, kteří neváhali a přijeli nás podpořit do Pustějova velké poděkování.

TJ Sokol Ostopovice > Aktuální > Muži dovezli 4 body ze severu Moravy