Muži těsně prohráli s Podhorákem, dorostencům i žačkám se na Drakenu nedařilo

25.9.2023

Neděle 24.9.2023

TJ Sokol Podhorní Újezd - TJ Sokol Ostopovice   20:19 (9:10)

Sestava: Přikryl, Berka - Krejčík J., Živěla, Šmídek T., Chaloupka - Krejčík M. (13 branek), Tuška D. (4 branky), Tuška A. (2 branky), Šmídek J., Polcar, Zerák, Dejl - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Do vzdálené oblasti Podkrkonoší jsme vyrazili k dalšímu utkání, soupeřem byl "nováček" Podhorní Újezd, v jehož řadách hrají kluci z nedalekých Opatovic, které ještě 2 roky zpět hrály první ligu. Tato výpomoc se ukazuje i ve výsledcích, kdy Podhorák ještě neprohrál a jeho útok měl po 4 kolech průměr téměř 25 vstřelených branek na zápas, takže nás nečekalo nic jednoduchého. Vstup do zápasu byl z naší strany tragický, podcenili jsme mokrý povrch - gumu, na které to zejména útoku velmi klouzalo, tudíž pohyb po hřišti byl velmi ztížený, z toho pramenily ztráty míčů a nepřipravená střelba, z následných rychlých přechodů jsme pak dostávali gól za gólem, v 8. minutě jsme prohrávali 5:1. Po nazutí ponožek na boty a vystřídání domácího útoku jsme se pomalu ale jistě dostávali zpět do zápasu. Zlepšená hra obrany i útoku vedla k otočení skóre na 7:6, poločas jsme i díky proměněnému trestu po čase vyhráli 10:9. I úvod do druhé půle nebyl z naší strany dobrý, soupeř skóre otočil a znovu vedl, jenže my se opět zvedli, výrazně zlepšená hra obrany i návrat útočníka Krejčíka zpět na hřiště znamenal opět obrat ve skóre, ve 20. minutě jsme vedli 17:15. V tento moment si domácí vzali oddechový čas, kterým utlumili naši výbornou pasáž v zápase. Obrana sice ještě chvíli pokračovala v dobrém výkonu, dokázala vybojovat 3 balóny na to zvýšení náskoku o 3 branky, jenže nepřesnou střelbou jsme se o tuto možnost připravili. Podhorák našeho výpadku využil a zápas 5 minut před koncem srovnal. V závěru jsme sice dvakrát o gól vedli, domácí ale z následného útoku pokaždé srovnali. Za stavu 19:19 zhruba 2 minuty před koncem jsme šli do útoku, jenže nepřesnou přihrávkou jsme zahodili možnost znovu vést, Podhorák minutu před koncem vstřelil branku a my šli zápas dohrát alespoň na remízu. V závěrečných vteřinách jsme si vybojovali trest na středu, který jsme se rozhodli rozehrát, z rozehrávky jsme získali znovu trest na středu, ale posunutý až na 8 metrů, navíc byl odpískán konec. Podobné štěstí jako na konci první půle jsme ale neměli, trest po čase jsme neproměnili a bohužel pro nás jsme v zápase prohráli o jednu branku 20:19.

Zápas proti exprvoligovým hráčům byl pro nás obrovskou výzvou, se kterou jsme se popasovali velmi dobře. Zápas jsme měli v druhé půli slušně rozehraný, ale opět se nám potvrdilo, že hrát v útoku na 3 lidi se nevyplácí. Útok táhl Matěj Krejčík s 13 brankami, branku vstřelili i zranění bratři Tuškovi, bohužel nikdo další se k nim nepřidal, což toto utkání rozhodlo. Obrana střídala lepší pasáže s těmi horšími, hlavně špatné úvody obou poločasů mrzí, ale donutit Podhorák, aby téměř celý druhý poločas odehrál v útoku s trojicí Práchenský - Bittner - Bajer znamená, že jsme soupeře trápili víc než sami možná čekali. Zápas byl tvrdý na obou stranách, plný soubojů, bez zákeřností. Pozitivem bylo, že jsme zápas nesložili po špatném začátku, postupně jsme se zvedli a zápas odmakali, bod jsme si zasloužili uhrát, prohra o gól mrzí o to víc. Díky patří i jedinému fanouškovi, který s námi vyrazil na tento "výlet" do Podhoráku a bylo ho i slyšet v početně zaplněném areálu.

Dalším soupeřem bude v neděli Humpolec, který o víkendu porazil Vítkovice i dosud neporažené 1. NH Brno. V neděli se odehraje celkem 6 zápasů, představí se mladší i starší žactvo, budeme rádi když dorazíte a užijeme si další pěknou házenkářskou neděli.

JMOP starší žačky

Draken Brno A - TJ Sokol Ostopovice   21:11 (11:6)

Draken Brno B - TJ Sokol Ostopovice   15:15 (7:6)

JMOP mladší žačky

Draken Brno - TJ Sokol Ostopovice   23:21 (12:12)

Sobota 23.9.2023

JMOP dorostenci - Vložený turnaj na Drakenu

Sestava: Tomeček - Tomašovič F. (i v útoku), Chaloupka, Březina, Berka V. - Dejl (12 branek), Zerák (23 branek), Štěpánek O. (6 branek) - trenéři Krejčík P., Polcar P.

TJ Sokol Ostopovice - SK Autonot Jihlava   16:24 (9:14)

TJ Sokol Ostopovice - Draken Brno B        19:24 (11:10)

Draken Brno A - TJ Sokol Ostopovice        20:6 (10:3)

TJ Sokol Ostopovice > Aktuální > Muži těsně prohráli s Podhorákem, dorostencům i žačkám se na Drakenu nedařilo