Vítězný víkend pro naše týmy, jen muži remizovali

30.4.2024

Neděle 28.4.2024

2. liga muži

TJ Sokol Ostopovice - 1. NH Brno   12:12 (6:5)

Sestava: Přikryl, Berka - Krejčík J., Živěla, Šmídek T., Chaloupka, Sojka - Krejčík M. (7 branek), Tuška D. (2 branky), Tuška A. (1 branky), Polcar D. (1 branka), Šmídek J. (1 branka) - trenéři Vlach P., Šmídek D.

V druhém zápase jsme se utkali s týmem 1. NH Brno, který je v tabulce nad námi a na podzim jsme na jeho hřišti těsně o gól prohráli, takže o motivaci navíc z naší strany nebyla nouze. A od začátku utkání to bylo poznat, brankář s obranou byli plně soustředění a zdravě agresivní, soupeři dovolili za prvních 15 minut jen jednu branku. Útok nezačal zle, první dva útoky a hned dvě branky, pak ale přestala jít střelba a do hry vstoupila nervozita, což vedlo k technickým chybám a zbytečným ztrátám, které soupeř využil a srovnal skóre. Poločas jsme sice vyhráli 6:5 proměněným trestem po čase, ale měli jsme vést o mnohem více branek. Druhá půle byla velmi podobná té první, útoky se jen velmi těžce prosazovaly přes obrany a dobře chytajícími brankáři na obou stranách. Velkou část druhé půle jsme si i tak udržovali menší náskok, o který jsme ale přišli a zhruba 5 minut před koncem se soupeř dostal do vedení o gól. Závěr zápasu byl docela divoký, oba týmy v útoku několikrát ztratily míč, i díky tomu jsme šli do posledního útoku my a dokázali si vybojovat trest na středu po čase. I tentokrát se Matěji Krejčíkovi podařilo trest proměnit a zachránit pro nás alespoň bod. Utkání skončilo zaslouženou remízou 12:12.

V utkání, ve kterém jsme velkou část vedli, jsme nakonec byli rádi za remízu. Oproti minulému utkání se výrazně zlepšil výkon brankáře a tím i obrany, 12 branek za zápas je dobrý výsledek. Horší už to bylo v útoku, v úvodních minutách měli kluci dostatek možností, abychom zápas rozhodli, jenže jsme selhali ve střelbě. V první půli se dokázali prosadit ještě všichni útočníci, ve druhé jsme se vrátili do "starých kolejí", kdy se čekalo, co vymyslí Matěj Krejčík a vše bylo hráno na něj. Bohužel nikdo jiný nenašel odvahu zápas rozhodnout. Zápas jsme i proto pomalu začali ztrácet, až jsme ho málem ztratili. Ve finále jsme rádi za bod, ALE! Z dnešních zápasů proti 1. NH Brno tak muži jako jediní ztratili bod, jinak jsme vše vyhráli. Obrovská gratulace patří i přípravkám, které v sobotu vyhrály své turnaje ve Vracově (výsledky níže). Na závěr patří díky všem příznivcům ostopovické házené a podporu při našich zápasech.

Příští víkend čekají naše týmy venkovní dvojkola. Muži vyjíždí směr severní Morava, kde se představí ve Studénce a v Pustějově. Žactvo odehraje své zápasy nejprve v Humpolci, v neděli pak ve Vracově.

Starší žáci

TJ Sokol Ostopovice - 1. NH Brno   13:6 (6:4)

Sestava: Tomašovič - Rusanov, Zahradník, Berka, Horák E. - Horák M. (6 branek), Štěpánek O. (4 branky), Tománek O. (3 branky), Štěpánek V., Petík - trenéři Polcar P., Krejčík P.

Mladší žačky

TJ Sokol Ostopovice - 1. NH Brno   17:4 (11:1)

Sestava: Ďásková - Sýsová (8 branek), Jančíková (3 branky), Foltová (3 branky), Kellnerová (3 branky), Ševečková, Střítežská L., Repková, Böhmová - trenéři Tománek, Sýs

Mladší žáci

TJ Sokol Ostopovice - 1. NH Brno   20:17 (10:8)

Sestava: Vyzourek - Horák E., Baron (11 branek), Škorpík, Polínek, Bartók, Kopeček V., Sýs, Horák A., Svoboda Š., Petík (9 branek) - trenér Trčka

4.Miroslav600610:350b

TJ Sokol Ostopovice > Aktuální > Vítězný víkend pro naše týmy, jen muži remizovali