Muži poprvé v sezóně prohráli, poté ale dvakrát výrazně zvítězili

16.10.2024

2. liga muži

Sobota 12.10.2024

TJ Chropyně - TJ Sokol Ostopovice   20:16 (10:7)

Sestava: Přikryl, Berka - Krejčík J., Živěla, Šmídek T., Sojka, Chaloupka - Krejčík M. (2 branky), Tuška D. (6 branek), Tuška A. (1 branka), Polcar (3 branky), Šmídek J. (3 branky), Zerák, Dejl (1 branka) - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Prvním soupeřem venkovního dvojkola byla Chropyně, kde máme problém uhrát dobrý výsledek. A ani tentokrát se nám zde nepodařilo zahrát nic světoborného, i díky špatnému počasí. Mokrá guma a balón nám dělal obrovský problém, během zápasu jsme se nedokázali dostat do tempa a zápas podle toho vypadal. Úvod jsme nezačali špatně, vedli jsme 3:1, pak jsme ale přestali hrát a soupeř zápas otočil. Po prohraném první půlce 10:7, jsme se snažili utkání srovnat, ale soupeř si udržoval náskok po celou dobu zápasu a zaslouženě vyhrál 20:16.

Chropyně nás tak jako první v této sezóně dokázala porazit. Deštivé počasí nás bohužel úplně odradilo od chuti hrát, rozeběhnout se, bojovat o výsledek.

Neděle 13.10.2024

TJ Stará Ves nad Ondřejnicí - TJ Sokol Ostopovice   15:24 (9:12)

Sestava: Přikryl, Berka - Krejčík J., Živěla, Šmídek T., Sojka, Chaloupka - Krejčík M. (5 branek), Tuška D., Tuška A. (2 branky), Polcar (5 branek), Šmídek J. (8 branek), Zerák (3 branky), Dejl (1 branka) - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Nedělním soupeřem byla Stará Ves, kde již naštěstí nepršelo a na našem výkonu bylo znát, že chceme napravit sobotní zaváhání. Úvod zápasu byl vyrovnaný, v obraně začátek lehce podceněný, ale s počtem odehraných minut se náš výkon zlepšoval a s tím rostl i náš náskok. Pravidelná rotace útočníků a dodržování náběhů byla cesta k snadným střeleckým postům, ze kterých se dařilo dávat branky, gól vstřelilo 6 ze 7 útočníků, nejvíce pak Kuba Šmídek (8 branek). Napravili jsme tak sobotu a s přehledem vyhráli 24:15.

Neděle 20.10.2024

Draken Brno - TJ Sokol Ostopovice   10:25 (4:10)

Sestava: Přikryl, Berka - Krejčík J., Živěla, Šmídek T., Chaloupka - Krejčík M. (6 branek), Tuška A. (1 branka), Polcar (3 branky), Šmídek J. (8 branek), Zerák (3 branky), Dejl (3 branky), Tomašovič (1 branka) - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Minulou neděli jsme hráli brněnské derby na Drakenu, kde opět bohužel pršelo, z čehož jsme měli obavu. Úvod podle toho taky tak vypadal, v 5. minutě jsme prohrávali 4:1. Jenže pak se obrana semkla, výrazně zlepšila pohyb po brankovišti a nedovolila Drakenu do konce poločasu skórovat. Této skutečnosti využil náš útok k obratu a získání klíčového náskoku. I přes mírné trápení v útoku jsme poločas vyhráli 10:4. Druhá půlka byla poté z naší strany hrána naprosto v klidu, což se projevilo hlavně na skóre, kdy jsme dali gól snad ze všeho, co letělo na branku (výjimkou jsou 2 neproměněné šestky). Připsali jsme si tak překvapivě vysoké vítězství 25:10.

Čekali jsme nepříjemný zápas, ale nutno dodat, že nám to soupeřův útok docela usnadnil, kdy hlavně v první půlce několikrát ztratil balón špatnou přihrávkou. Obrana po špatném začátku předvedla po zbytek zápasu jistý výkon, což platilo i po vystřídání. V útoku se opět protočili všichni útočníci a všem se podařilo skórovat. Na vítězství se tak podíleli úplně všichni hráči, každý přispěl k tomuto výraznému vítězství a udržení průběžného druhého místa v tabulce.

Poděkování patří i všem fanouškům a příznivcům, kteří nás jezdí podpořit i na venkovní zápasy (někteří omylem i několik hodin před zápasem).

Na závěr bych Vás chtěl pozvat na poslední zápasy podzimní části, kdy na naše hřiště přijedou v průběžné tabulce nejlepší týmy. V sobotu změříme síly s třetím Pustějovem, v neděli bude naším soupeřem dosud neporažená a vedoucí tým tabulky SK Studénka. Kdo z těchto týmů ovládne podzimní část se dozvíme již tento víkend, proto si tyto zápasy nenechte ujít!!

TJ Sokol Ostopovice > Aktuální > Muži poprvé v sezóně prohráli, poté ale dvakrát výrazně zvítězili